1 sierpnia 2014

Jak zamrozić jeżyny ? / How to freeze blackberries ?

Zdarzyło Wam się kiedy zamrozić owoce z których następnie wyszła jedna wielka kulka czegoś - papka ?
Dziś podpowiem jak zamrozić jeżyny (na które właśnie rozpoczął się sezon) tak aby się nie posklejały i zachowały swój kształt :)
W ten sam sposób przygotujecie porzeczki, jagody czy maliny ;) 

Tak zamrożonymi owocami możecie cieszyć się przez cały rok! Dodając je do owsianki ( wyobrażacie sobie owsiankę z jeżynami w środku zimy ? ), koktajli czy ciast. 
Pamiętaj aby użyć tylko nieuszkodzonych owoców :)Have you ever had frozen fruit as one big ball of something - mush? 
Today hint how to freeze blackberries (season for them just started) and kept their shape as single pieces :) 
In the same way you can prepare currants, blueberries or raspberries ;) 
Enjoy frozen fruit all year round! You can add them to your porridge (imagine porridge with blackberries in the middle of winter?), smoothies and cakes. 

* Remember to use only undamaged fruit :)

Składniki : 

* owoce 

Ingredients: 

* fruits 

Przygotowanie : 

Owoce umyj delikatnie w wodzie ( dobrym sposobem jest wrzucenie ich do miski pełnej wody) i odcedź na sitku / durszlaku.

Preparation: 

Wash fruits gently in water (a good way is throwing them into a bowl full of water) and drain in a sieve / colander.Porcjami ułóż na tacy ( takiej, którą możesz włożyć do  zamrażarki ), ważne aby była tylko jedna warstwa.

Place the portions on tray (witch can be used in the freezer) it's important that lay only one layer.Wstaw do  zamrażalnika na około 2 h - do czasu aż owoce zamarzną.

Put them into the freezer for about 2 hours - until fruits are frozen.Następnie przełóż je do  foliowego woreczka (takiego, który nadaje się do  zamrażarki ), zamknij i ciesz się owocami kiedy chcesz ;)

Then move them into plastic bag (suitable for freezing), close and enjoy the fruits whenever you want ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za odwiedziny i komentarze :)

Follow Us

Cook'd it!